انتشار آگهی حمایت از بیماران نیازمند شگرد کلاهبرداران اینترنتی

سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه انتشار آگهی حمایت از بیماران نیازمند یکی از شگردهای کلاهبرداران اینترنتی است ، خاطر نشان کرد : بیش تر اوقات طراحی درگاه‌های بانکی جعل شده(فیشینگ) نیز در این دست جرائم مجرمانه به چشم می خورد .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین رمضانی سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه تصاویر کودکان صعب العلاجی که هزینه درمان آنها سرسام‌آور بوده و از عهده خانواده بر نمی‌آید، در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی، حتی در میان آگهی‌های رایگان سایت‌های تبلیغاتی به وفور دیده می‌شود، تصریح کرد: تعداد زیادی از این دست آگهی‌ها که هر روز در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود دورغ بوده و از سوی مجرمان سایبری طراحی شده است تا بتواند با سوءاستفاده از احساسات پاک شهروندان اهداف مجرمانه خود را پیش ببرند.

وی با بیان اینکه جعل هویت در فضای سایبر به راحتی صورت می‌گیرد، افزود: برخی از این آگهی‌ها از سوی سلبریتی‌ها و چهره‌های مشهور و نامی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر می شود در حالیکه آن فرد نه تنها هیچ نقشی در این میان ندارد حتی از این موضوع نیز بی‌اطلاع است.

سرهنگ رمضانی ادامه داد: اما سوءاستفاده از نام و عنوان این عزیزان می‌تواند به راحتی مردم را فریب داده و در دام مجرمان سایبری گرفتار کند.

سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه در آموزه‌های دین مبین اسلام انسان دارای ارزش و مقام والایی است و به همه مسلمین تاکید شده که برای حفظ حرمت و کرامت انسان از هیچ تلاش و کوششی دریغ ننمایند، اظهار داشت : برای هرگونه کمک و همکاری برای بیماران نیازمند و صعب العلاج بهتر است از ده‌ها موسسه ثبت شده که در زمینه درمان بیماران نیازمند فعال هستند کمک گرفت تا هزینه پرداخت شده شما واقعا در این راه مصرف شود،موسساتی که فقط برای بیماری خاصی مثل سرطان، ام اس و… فعالیت می‌کنند.

وی تاکید کرد: واریز کمک‌های هرچند اندک شما به حساب اینگونه موسسات رسمی و شناخته شده می‌تواند، دغدغه‌ها و نگرانی بسیاری از بیماران عزیزان را از بین ببرد ، اما واریز مبالغ شما در حساب این افراد که شناخته شده نیستند و یا از چهره و اسم دیگران سوء استفاده می‌کنند باعث می‌گردد تا نیت خیرخوانه شما زایل شده و مبلغ واریزی شما در حساب مجرمان سایبری برود و به دست نیازمند واقعی که شما می‌خواستید نرسد.

سرهنگ رمضانی خاطر نشان کرد: حتی طراحی درگاه‌های بانکی جعل شده(فیشینگ) نیز در این دست جرائم مجرمانه دیده شده و فرد برای واریز کمک به درگاه فیشینگ بانکی هدایت شده تا در نهایت اطلاعات بانکی شهروندان به سرقت برود.

سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب این دست آگهی‌ها خیرانه را نخورده و به حساب این افراد پولی واریز نکنند و حتما برای کمک به بیماران نیازمند و صعب العلاج از طریق موسسات شناخته شده و ثبت شده اقدام نمائید تا کمک شما حتما به دست نیازمندان واقعی برسد.

سرهنگ رمضانی در پایان سایت پلیس فتا، را دریچه ارتباطی این پلیس با شهروندان خواند و گفت: تقاضای ما از شهروندان عزیز این است که در صورت مواجهه با هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری جهت تسریع در رسیدگی در میان بگذارند.

انتشار آگهی حمایت از بیماران نیازمند شگرد کلاهبرداران اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول
enemad-logo